Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny? Pewnym źródłem informacji w tym względzie mogą być towarzystwa lotnicze, które wprowadziły tzw. Jericoacoara (tzw. brazylijskiej Malediwy) to ukryte piaszczyste i dziewicze plaże w brazylijskim stanie Ceará na północy kraju w otoczeniu błękitnej laguny na spokojnych wodach. Związkowcy proponują także nowy typ umowy tzw. Organizatorami są najczęściej przedsiębiorstwa, partie polityczne, instytucje naukowe, a także publiczne oraz różne stowarzyszenia. Podczas targów sprzedaje się różnego rodzaju produkty oraz usługi. Według Mirosława Miki warunkiem uznania wyjazdów związanych z pracą jako turystyczne, jest korzystanie przez osoby wyjeżdżające z podstawowych usług turystycznych (a nie tylko wykonywanie zadań służbowych), a w wolnym czasie łączenie celów biznesowych z zaspakajaniem potrzeb innego rodzaju niż biznesowe. Według danych z 2005 r. Mimo iż według definicji zalicza się ją do turystyki biznesowej, to jej skala jest tak duża, że może wręcz stanowić odrębny rodzaj turystyki. Stanisław Medlik definiuje ten rodzaj turystyki jako podróże odbywane przez pracowników oraz inne osoby w ramach ich pracy, obejmujące uczestnictwo w konferencjach, spotkaniach i wystawach. Stolica kraju, to młode miasto z 1956 roku zaprojektowane przez Lucio Costę i Oscar Niemeyer. Uczestnicy turystyki motywacyjnej (stymulacyjnej) to osoby nagradzane bądź motywowane przez pracodawcę w celu zachęcenia ich do wydajnej pracy zbliżającej firmę do osiągnięcia przez nią swoich celów.
Osoby nagradzane są bardziej zmotywowane do ambitniejszych działań, chętniej zostają w firmie, a integracyjny charakter tego typu wyjazdów sprawia, że personel lepiej ze sobą współpracuje. Powoduje to, że uczestnik tego typu turystyki powinien charakteryzować się odpowiednim przygotowaniem turystycznym oraz uczyć się podróżowania. Turystyka alternatywna stara się znaleźć i upowszechnić inne możliwości odmiennych, nieszablonowych form turystyki. Jest próbą ucieczki od typowych masowych form spędzania wolnego czasu, które są pełne wad. Do tego dochodzi jeszcze zanieczyszczone powietrze, pełne spalin samochodowych i dymu z kominów. Potwierdzają to prowadzone cyklicznie przez samorząd województwa badania ruchu turystycznego, które niezmiennie, z roku na rok, wykazują tendencję wzrostową. Małopolska to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce i zarazem najchętniej odwiedzany - zarówno przez turystów krajowych, jak i zagranicznych. Wydarzenie kulturalne, cykle imprez tematycznych, wytyczanie nowych szlaków turystycznych, a także wsparcie dla zabytkowych obiektów to tylko nieliczne zadania, jakie stawia sobie zarząd województwa, by Małopolska mogła z powodzeniem uchodzić za najatrakcyjniejszy region turystyczny w Polsce.
Jeden z ciekawszych regionów w Polsce zachęca do wypoczynku w Szczyrku, Wiśle, Ustroniu, czy Brennej. Jest to forma wyjazdów służbowych, których celem jest zapraszanie przez firmę gości do brania udziału w ważnych darmowych wydarzeniach oraz uczestnictwa w zorganizowanym wypoczynku. Wszystkie te aktywności podejmowane przez samorząd województwa mają na celu stworzenie optymalnych warunków spędzania wolnego czasu i odpoczynku w Małopolsce. Dlatego, corocznie podejmowane są inicjatywy mające na celu rozwój i doskonalenie produktów turystycznych, podnoszenie jakości obsługi ruchu turystycznego, a także promocję oferty turystycznej regionu. Województwo Małopolskie od kilkunastu lat realizuje również wiele projektów, mających na celu stałe zwiększanie oferty turystycznej regionu. Liczba uczestników tego typu spotkań może być bardzo różna, a mieści cię ona w przedziale od kilkunastu osób do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Turystyka kongresowa generuje ogromne korzyści, dlatego też wiele państw stara się zachęcić przedsiębiorców do organizowania tego typu zjazdów u nich. Do tej formy turystyki biznesowej można zaliczyć między innymi następujące rodzaje spotkań: konferencje, szkolenia, kongresy czy też sympozja.
“Roztoczańska Częstochowa” tak też nazywane jest to miasto, a wszystko za sprawą obrazu Matki Bożej Krasnobrodzkiej, dzięki której na przestrzeni wieków dokonało się wiele cudów. Powodem tego jest rola, jaką wyjazdy służbowe zaczęły odgrywać na światowym rynku, na przestrzeni ostatnich lat. Turystyka biznesowa jest również określana terminem podróże służbowe. Turystyka biznesowa jest o wiele mniej czuła na czynnik kosztów gdzie w innych formach turystyki jest on jednym z podstawowych powodów udania się w podróż turystyczną. Turystyka biznesowa - "jest rodzajem turystyki obejmującej ogół czynności osób, które podróżują i przebywają w celach służbowych nie dłużej niż rok bez przerwy poza swoim zwykłym otoczeniem" (W. Autor zwraca więc uwagę na połączenie w ramach turystyki biznesowej celu biznesowego z pozostałymi celami, takimi jak: zabawa, rozrywka, wypoczynek relaks. Grzegorz Gołembski określa turystykę biznesową jako formę ruchu turystycznego, na którą składają się podróże o charakterze zawodowym, w trakcie których osoby wyjeżdżające korzystają z podstawowych usług turystycznych, a w wolnym czasie zaspakajają potrzeby rozrywki, wypoczynku, poznania, korzystając z bazy turystycznej.